8:00 - 16:00

Ponedeljak - Petak

021 3014266

Futoška 50, 21000 Novi Sad

office@drustvotrgovacans.org.rs

ODLUKA O OGRANIČENJU VISINE CENA I MARZI OSNOVNIH ZIVOTNIH NAMIRNICA I ZASTITNE OPREME

Vlada Republike Srbije je usled oklolnosti pogodjenih virusom COVID-19 preduzela odredjene mere za trgovce prehrambenom robom kako ne bi doslo do porasta cena prehrambenih proizvoda tj osnovnih zivotnih namirnica. Medjutim, u direktnoj komunikaciji sa Privrednom komorom Srbije na grupaciji za trgovinu, ciji smo clanovi na inicijativu predsednika Drustva trgovaca Mladjana Sumica i ukazivanja na to da je potrebno ograniciti kompletan lanac (proizvodjac-trgovac) doneta je nova Odluka o ogranicenju pojedinih artikala (8 u prilogu) u kojoj su ogranicene marze samim tim i prodajne cene za sve kako bi bila fer trzisna utakmica i kako ne bi trgovci dolazili to toga da proizvodjac podigne cenu koja bi bila veca od one koje su oni u mogucnosti da nabave na osnovu prethodne Odluke.

 

Ovde mozete preuzeti najnoviju ODLUKU.

No Comments

Leave a Comment